Strach z investora? Hlavně se nehrbte a nezvorejte prezentaci

Včera jsem byla v Plzni. V Depo2015. Na Plzeňském business kotli. A bylo to fajn.  Ale co bylo naprosto nejvíc, byla diskuse. Lidi se fakt ptali. Bombardovali nás (Pavla Ovesného taky) dotazy. Jedna otázka stojí za zmínku.

Co mám dělat, když mám strach oslovit investora?
Co mě trochu zarazilo, že ten sympatický člověk měl strach, že není pro investora dost dobrý, že investora bude obtěžovat a investor bude naštvaný, že ho oslovuje někdo „nevýznamný“.

Chtěla bych vás ujistit, že investor není Bůh. Fakt ne, znám investory, kteří jsou boží, úžasní, příjemní, protivní, arogantní, ale Bůh mezi nimi není. Takže NENÍ TŘEBA HRBIT ZÁDA!

Tudíž, jediný čeho se můžete bát je to, že zvoráte prezentaci, že investor bude tápat, co vlastně nabízíte, že nebudete mít finanční plán, business model, případně, že vás ochromí strach tak moc, že ze sebe nevysoukáte kloudný slovo.

Pokud byste chtěli pár tipů, jak svůj byznys správně prezentovat, tady je jedna kapitola z mé knížky na straně 82. A na straně 83 se pak dočtete, jak se připravit na hnusné dotazy, to se taky hodí.

Jak (ne)zvorat prezentaci

Možná to není spravedlivé, ale je to tak. Kdo umí mluvit, má větší šanci na úspěch při prezentaci. Zažila jsem opravdu hodně prezentací, myslím těch, kdy jsem měla ten luxus a nemusela prezentovat, ale někdo jiný se potil. Zažila jsem lidi, kteří měli úžasný projekty, ale byli tak nervózní, že celá prezentace šla do kopru. Ale taky jsem zažila prezentující s tunou sebevědomí, kdy se investoři tetelili nadšením, ale když skončily řeči a mělo dojít na činy, kde nic tu nic.

3 zabijáky prezentace

  1. Utlučete posluchače informacemi a detaily, každý produkt či službu popíšete do nejmenšího detailu, přidáte info, jak a kde jste na nápad přišli, že je to vlastně splacení dluhu vaší babičce, dědečkovi, strýci apod. Je to drsný, ale koho to zajímá, zákazník chce vědět, jestli vyřešíte něco, zač je ochoten zaplatit a investor chce vědět, jak prodáte a kolik na tom vydělá a jestli už váš prastrýc pekl koláče pro císaře pána, je mu vcelku jedno
  2. Uspíte posluchače detaily o sobě, jasně že je zajímá, jestli jste energický rváč nebo uspavač hadů, ale to zjistí i beze slov, buď je baví vás poslouchat, nebo už dávno usnuli. Informace o tom, kam jste chodili do školky, že jste jako malí milovali Lego a máte rádi retro, je každému fuk
  3. Vůbec není jasné, proč jste se do toho produktu nebo služby pouštěli, protože dalších 6 firem dělá úplně to samé co vy. Pokud nejste schopni v prvních dvou větách jasně říct, v čem jste lepší, jiní a originálnější, zapomeňte na to. A hlavně neříkejte, že jste levnější. Chytrý zákazník si řekne, že někde jste ušetřit museli, tudíž nejspíš na kvalitě a investor má strach, že vydělá míň peněz.

Tak ať vám prezentace vyjde a hlavně se nehrbte, nikdy a před nikým.

 

 

Reklamy

1 komentář: „Strach z investora? Hlavně se nehrbte a nezvorejte prezentaci

  1. Pingback: Strach z investora? Hlavně se nehrbte a nezvorejte prezentaci – RSS ze světa

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s