Napište vlastnímu strachu

Tahle setkání mě těší

…a dodávají mi energii

Včera jsem měla svoje (úplně) první čtení z knížky Z deníku investorky. Nečetla jsem dlouho, aby to všichni vydrželi, ale dopis vlastnímu strachu na str. 15 jsem přečetla i se sklenicí Prosecca (nebudu psát skleničkou, když to není pravda). Zní to šíleně, ale funguje to. Zkuste to. Tady je ten můj dopis.

Strachu, (samozřejmě nepíšu drahý, ani milý ani vážený, to dá rozum)

píšu ti, protože tě mám. Mám tě, téměř každý den, a často už dopředu, někdy dokonce ani nevím proč, ale prostě tě mám. Sedíš mi v žaludku a evidentně se nemíníš nikam hnout, proč taky, když mě znova a znova vždycky tak pěkně vyděsíš. Často se ti povede mě odradit od věcí, které bych klidně zvládla, ale kvůli tobě se o ně ani nepokusím, protože tě mám. Pochopila jsem, že tady prostě budeš, i kdyby čert na koze jezdil. Pochopila jsem, že je těžké tě chytit pod krkem, když žádný nemáš. Těžko tě nakopnout do zadku, když žádný nemáš (alespoň myslím). Tudíž buď si tu, dřep si tu, tetel se blahem, že se tě nemůžu zbavit. Budu prostě dělat, jako bys nebyl. Občas ten souboj prohraju, máš totiž rafinovaný metody, jak o sobě dát vědět. Můžeš mě děsit, můžeš mě lekat, můžeš se mi škodolibě chechtat, můžeš o mě pochybovat, zrazovat mě, vymýšlet strašidelný teorie, proč to nedopadne, všechno zkrachuje a nic nevyjde tak, jak má. NO A CO? Vlez mi na záda, zalez, táhni, zmiz [případně nasaďte i silnější kalibr]. Jestli se člověk bojí nebo ne, je pořád za jedny peníze. Od teď konec. Žádný rochnění v hrůze, co se stane. A co s tím naděláš? Vůbec nic. Nic mi nesebereš, nemáš ruce. Nic nevymyslíš, nemáš hlavu. Pořád jen ten otřepanej, starej strach, žádný inovace, žádný aplikace, nemáš ani web, ani mobil, a jestli jsi do teď vystačil s BUBUBU, tak to už je dneska, milej zlatej, over.

Margareta

Mám děsnej strach točit videa, tak jsem do toho dneska šla a jedno natočila, sestříhala (jsou tam dva střihy s vypětím všech sil) a doplnila dvěma titulky. Po půl hodině snahy odstranit zvukové efekty, jsem se na to vykašlala, takže promiňte, jsou tam.

 

Reklamy

1 komentář: „Napište vlastnímu strachu

  1. Pingback: Napište vlastnímu strachu – RSS ze světa

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s