Fuckup Night a mentoring v Ústí nad Labem

To jsem já s designovým zábalem na krku

Minulý týden jsem byla v Ústí nad Labem. Byl to fičák. Mentoring projektů v ICUK, přednáška pro studenty na UJEP a večer FuckUp Nights s Tomášem Studeníkem v Hraničáři.

Mentoringový pokec v ICUK byl fajn. Mamavis a Dominik Pecháč jsou naprosto rozdílné firmy, ale obě mě bavily.

Dominik Pecháč má firmu na servis počítačů a telefonů a další služby a super blog. To samotné není zas tak převratné, ale je to kluk z třeťáku střední školy!V hlavě to má dobře srovnaný a ví celkem přesně, jak bude dál rozvíjet svůj byznys. Dominik se na setkání připravil, měl načteno, věděl, na co se chce zeptat a byl prostě fajn. Plánuje uspořádat kurz pro nadšence, kteří si chtějí opravit telefon sami, takže sledujte kurzy na naucmese.cz a na ten Dominikův se přihlaste, pokud mezi ty nadšence samoopraváře patříte, což například u mě nehrozí.

Mamavis je z trochu jiného těsta. Bolí vás v krku? Dejte si zábal. Zažil jste někdo jako dítě tzv. priessnitzovy zábaly? Já ano. Byla to hrůza a děs, nepohodlný, škrtící kus látky na krku a navíc člověk vypadal jako středověké chuďasovo dítě. Mamavis vám pošle zábal v krásný krabici a v barevným provedení. Navíc jsem se dozvěděla, že si můžete do kapsy v zábalu dát třešňový pecky (!), případně jiný věci a dát si zábal třeba na břicho nebo na záda (musíte si teda objednat jiný model).

Jediný, za co bych se u Mamavisu přimlouvala, nedělat byznys jen tak na dobrý slovo, ale sepsat si se svými partnery alespoň jednoduchou smlouvu. Znáte to, když pak přijde na lámání chleba, každý si to pamatuje jinak a na malér je zaděláno. Martina má krásnej produkt, jen se musí trochu odrazit od země a věřit, že vyjde i to, co vypadá na začátku jako nemožný.

Večerní Fuckup Night byla skvělá akce, vůbec jsem netušila, že se potkám s Jakubem Zajícem, který rozjel v Praze Kavárnu co hledá jméno a Vnitroblock. Tak to mi bylo velkou ctí, protože obě místa jsou prostě nááádhera (i když kavárna je momentálně zavřená, protože Praha 5 přemýšlí, jestli jim prodlouží nájemní smlouvu, no to dá rozum, když něco funguje, tak do toho hodíme vidle, žejo?) a Květoslav Vršovský z Cargo Gallery byl hodně vtipnej.

Jedinej bod, kde si nejsem jistá, jestli mě to bavilo, byla přednáška pro studenty UJEP. Řeknu k tomu snad jediný, nejhorší je lhostejnost. Kdekoliv a kdykoliv. Ale zase na sv. Valentýna poslouchat moudra, místo toho, aby si člověk někde zapařil ve dvou…….

P.S. Na přednášku přišli dobrovolně i čtyři studenti střední školy, který se ptali na spoustu věcí, byli chytrý, zábavný, nebyli lhostejný, chtěli se se mnou fotit (?!) a napsali mi hezkej email…..

to jsou oni

 

Reklamy

2 komentáře: „Fuckup Night a mentoring v Ústí nad Labem

  1. Pingback: Fuckup Night a mentoring v Ústí nad Labem – RSS ze světa

  2. Pingback: Setkání s Margaretou Křížovou | mamakteravi.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s