Časopisy pro super krasavice

Zlomila jsem si kost v nártu, v létě (ani jindy) nic příjemného. Jako věčný optimista se na věc dívám pozitivně.
1. Naučila jsem se chodit o berlích.
2. V tramvaji mě pustili sednout.
3. Doma mě první dva dny obskakovali a podávali mi věci, pro které bych si jinak musela dojít.
4. Kamarádka mi přinesla „něco ke čtení“.
To NĚCO jsou časopisy, které si obvykle nekupuju. Časopisy pro super krasavice, nevím, jak jsem bez nich mohla dodnes žít…

Hned na první stránce je krásná dívka, věk max 17 v rozkošných venkovských plavkách s takovým tím líčením, jako že není nalíčená, ale vlastně je a velký titulek „Přirozenost vám dá sílu, buďte svá a opravdová!“ Pokusím se, ale možná ty venkovské plavky vynechám, no uvidíme. Listuju dál a … „Baví nás móda“, mě taky, ale zjišťuju, že rady pro 50 leté + zní: „V tomto věku už byste měla opravdu nosit hlavně černou a šedivou.“  Cítila jsem, že něco dělám špatně, ale teprve teď vím, že to jsou ty červené šaty ve skříni, odteď jenom v šedi a pokud možno celá, ať není moc vidět do ksichtu (promiňte do obličeje). A jedeme dál: krásně nalíčená, čerstvá dvacítka radí: „Buďte 100% sebevědomá, plavková sezona je tu“. Za prvé je léto, takže zahájení plavkové sezóny se dalo čekat a ráda bych věděla, co by stálo v titulku, kdyby na fotce byla jakžtakž nalíčená padesátnice s mírnou nadváhou. „Snažte se vypadat sebevědomě a dělejte jako by nic.“ Jsem za polovinou časopisu a teď už se směju nahlas (jsem sama doma). Jakási nahatá tanečnice mě ujišťuje, že miluje svoje tělo, i když dost přibrala. Fakt a kde?

Už listuju jen z povinnosti, kdyby mi kamarádka položila kontrolní otázku, jak se mi líbily časopisy.

„Více sexu, méně stresu.“ Díky za radu, vyzkouším to, snad konečně přestanu být na nervy. Áááá, je tu horoskop, tak copak mě čeká? Mám se věnovat partnerovi, a jestli žádného nemám, měla bych si nějakého najít a věnovat se tomu, co jsem si ho našla. Hledám, jestli tam není nějaký v nabídce s popisem „info o ceně v prodejně“. Jsem skoro u konce, teď už mě nemůže nic zaskočit. Ale to je omyl! Ještě se dozvím, jak a co dělat v letadle, abych vystoupila krásná, svěží a s pletí jak broskev. Nemůžu od článku odtrhnout oči. Kdybych poslechla všechny ty rady, co dělat ve vzduchu, abych byla po příletu za krasavici, musela bych letět minimálně do Šanghaje, spíš do Sydney. Na evropských letech to prostě nejde stihnout, i kdybyste si přichvátli. Obklad na oči, pleťovou masku, hydratační krém, nastříkat obličej zvlhčovacím sprejem, před přistáním opět přiložit masku, opět hydratovat a pak se zabalit do obláčku jemné parfémované vody, lehounce přetřít rty leskem, a (!) nezapomenout na řasenku. Pokud líčíte řasy při přistání, mohla byste vystoupit s broskvovou pletí, ale jednooká. Vždycky jsem se děsila kojenců a batolat v letadle, ale tohle…???

Říkám si, jestli ty rady někdo bere vážně, jestli je nutný vážit dvacet kilo i s batohem na zádech, aby měl člověk sebevědomí? A kde se prodávají venkovský plavky, chtěla bych být konečně svá a opravdová.

P.S. Ta fotka není z dovolený, to je nějaká paní z Pixabay.

Reklamy

3 komentáře: „Časopisy pro super krasavice

  1. Pingback: Časopisy pro super krasavice – RSS ze světa

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s