Mám ráda lidi, co nemachrujou

i-am-the-best V rámci mentoringu na akci Equal Pay Day 24. a 25. března mne zpovídala Tereza Melišová a tady je výsledek. Faktem je, že nemusím akce, kde jsou jenom ženy, protože i s muži je zábava. A tak mě těší, že na Equal Pay Day jsou vidět prostě lidi, jestli mají sukni nebo kalhoty je celkem jedno.

Margareto, mentorkou akce Equal Pay Day – Ženy sobě jste již tradičně. Řekněte nám proč. Co Vám akce přináší?

Určitě čekáte nějaký hezký proslov na téma přinášet lidem radost a poučení. To taky, ale trochu sobecky přiznávám, že mi Equal Pay Day přináší inspiraci, energii a je to taky můj soukromý průzkum trhu. Píšu ráda svůj blog mimo jiné o podnikání, hlavně o jeho začátcích. A radím lidem, jak být co nejvíc tváří v tvář svým zákazníkům. A jak se nejlíp dozvědět, co chtějí čtenáři číst, no být jim tváří v tvář. Takže akce mi přináší radost ze setkání s lidmi, inspiraci a fůru nápadů, o čem psát.

Proč by podle Vás měly ženy na akci přijít? V čem jim může pomoci.

Kdo sedí doma na gauči, nikoho nepotká a nic se nedozví. Takže už jen pro tu možnost setkání s lidmi, kteří nejspíš řeší stejné věci. Jak rozjet něco nového, kde se dozvědět jak na to a zjistit, že všichni řešíme téměř stejné radosti i obavy. Nicméně jsem taky pro, aby ten, kdo chce na akci přijít a zasednout ke kulatému stolu, byl připraven a získal tak ze setkání co nejvíc. Takže o mentorce vědět předem co se dá. Co ví a co taky neví (ti lepší mentoři o sobě všude hrdě prohlašují, co neví a neumí) a připravit si otázky na tělo, nebo-li ptát se na to, v čem by mentorka mohla poradit. Párkrát jsem u stolu slyšela „Vůbec nevím kdo jste a co děláte“, což tady nezmiňuju proto, že bych byla samožer či celebrita, o níž každý ví kdo je, ale proto, že když se přihlásím ke stolu Margarety Křížové, tak si zjistím, kdo ta ženská je a co dělá a tudíž zjistím, že ptát se Křížové na to, jak se programuje v jazyku Java je zhola zbytečné.

Zmínila jste kulaté stoly, u kterých mentoring probíhá. V čem vidíte jejich výhodu?

Kulatý stůl je základ, nikdo v čele, nikdo na konci. Jen se mi zdá, že jsou každým rokem ty stoly větší a já musím napínat uši, abych slyšela, ale možná je to věkem, sluch odchází…

Vidíte za ty roky, kdy jste byla mentorkou, nějaký posun? 

Vidím posun hlavně v tom, že na Equal Pay Day chodí stále víc a víc lidí a brzy bude třeba přesunout se do jiných prostor, tak aby stačila kapacita, třeba na Letenskou pláň? Jiný posun nevidím, protože co se týká organizace, není se kam posouvat, je to perfektní, bezchybné a přitom příjemné, zdá se jako by to nic nebylo a přitom je za tím spousta práce.

Najdete něco, v čem akce posunula Vás? Čím Vás inspirovala?

Jak už jsem říkala výše, setkávání s lidmi patří k mým velkým radostem, pokud jsou to lidi inspirativní, což neznamená, že to musí být mistři světa v čemkoliv, ale prostě „lidský“ lidi. Takové mám ráda, ti co nemachrujou, ale přemýšlí, jak se posunout dál, a jestli se budou posouvat ve stánku s marmeládou vlastní výroby nebo se softwarem z vlastní hlavy, je vcelku jedno.

A poslední otázka. Máte nějakou perličku z akce?

Jedna perlička za všechny. Paní nám nadšeně vykládala o svém nápadu na byznys, o tom, jak TO bude skvělé, jak TOMU bude dělat marketing, jaké TO bude mít zákazníky, ale pořád jsme nevěděli co TO je, i přes chytře cílené dotazy, pořád nic. Na dotaz, kdy TO spustí, řekla, že TO má vymyšlené už 14 (!) let, ale bojí se, že jak TO spustí, někdo jí TO vyfoukne. Málem jsem spadla pod stůl společně se všemi ostatními. Takže počítám-li dobře, má TO k dnešnímu dni vymyšlené už 17 let.

Reklamy

1 komentář: „Mám ráda lidi, co nemachrujou

  1. Pingback: Mám ráda lidi, co nemachrujou – RSS ze světa

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s