Fakt jsem nežádala v Tescu o úvěr

bezdák s pivemPřed pár dny jsem měla zvláštní zážitek v potravinách Tesco na Národní. Poté, co jsem na pokladní pás vyložila nákup, přitočil se ke mně bezdomovec se slovy „Pani, pomožte mě, podívejte se, já mám jen jedno pivo (Kozla desítku) a za to dostanu jen jeden bod. Podivejte se na ten svůj nákup, to je bodů!“

Neměla jsem nejmenší chuť načítat cokoliv na jakoukoliv kartu, navíc zákaznické karty nevlastním ze zásady. Nechci, aby si někde někdo archivoval, jestli kupuju sušený rajčata nebo kečup.

Bezdomovec byl neodbytný. „No tak, pani dyť to nic není, pokladní to neuvidí a Vám to nic neudělá.“

Jako by mě něco osvítilo, řekla jsem si, „No tak, nechovej se jak nafrněná panička, tak mu ten nákup načti na tu jeho kartu, no a co?“

Potajmu jsme si předali kartu, aby to neviděla pokladní a můj nákup byl načten. V tom jsem si všimla, že mě upřeně pozoruje slečna naproti pokladnám.

No tak to je výborný, jedinkrát načtu nákup na cizí kartu a hned z toho budu mít průšvih. Už vidím, jak mě vláčejí po Tescu, musím vyložit všechno jídlo zase zpátky do regálů (za trest), odečtou ho z karty toho bezdomovce, prostě z ostudy kabát.

Jakmile jsem zaplatila, vydala se ta slečna ke mně. Je to tady, asi hlídačka podloudného načítání nákupu na cizí karty.  „Nejste náhodou Margareta Křížová?“, zeptala se mě. Měla jsem chuť říct, že to je moje sestra, ale hrdinně jsem se ke svému jménu přiznala.

„Ježiš, tak to je úžasný, já jsem si to myslela. Já mám totiž nápad na podnikání a hrozně bych se s Váma chtěla poradit.“

Pokoušely se o mě mrákoty, udělalo se mi slabo, v tašce vepřová žebra, v kabelce pórek. Ale moje zásada být (téměř) za všech okolností přívětivá mi zabránila v útěku.

„Mohly bychom jít tamhle k tomu pultíku Finanční služby Tesco (rozuměj pult, kde lidi žádají o úvěr Tesco), já tam totiž pracuju.“

Výborně, takže podvod s kartou a teď to ještě bude vypadat, že si vyřizuju úvěr v samoobsluze.

Nicméně, business jsme se slečnou probraly (mimochodem není to špatný nápad), řešila obvyklé, jak teda vlastně začít, a já jsem se s hřejivým pocitem dvojitého dobrého skutku vydala směrem tramvajová zastávka.

V tramvaji na mě upřeně zíral mladík s batohem na zádech, další business konzultace?  Nevím, ale tvářila jsem se tak strašně, že se na nic nezeptal, pokud to měl v úmyslu.

 

Reklamy

1 komentář: „Fakt jsem nežádala v Tescu o úvěr

  1. Pingback: Fakt jsem nežádala v Tescu o úvěr | RSS ze světa

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s