Mám ráda chytré metrosexuály, ale…

amazon.com

amazon.com

Nemám ráda chytré metrosexuály, kteří na mě koukají, jako kdybych spadla z Marsu a nevím věci, které ví úplně každý.

Šla jsem se zeptat, proč mi stále hlásí iPhone a iPad, že mám něco udělat v cloudu nebo možná icloudu,  a že už jsem dlouho nezálohovala. Netuším, kde cloud přebývá a kudy se do něj dostat a tak jsem se šla přeptat.

Jezdím kolem té výlohy tramvají každý den. Píše se tam Poradenství iPhone a iPad atd.

Už když jsem se ptala, kde cloud najdu, pronesl ten perfektně střižený mladík „No nejspíš v nastavení, že?“, řekl to tónem, který užíváme při hovoru s osobou ducha mdlého, leč s ironickou laskavostí.

A tak jsme se podívali do nastavení, pak do cloudu, pak do úložiště nebo tak něco, kde mladík zjistil, že už mám dávno (asi dva roky) úložiště vyčerpáno a tudíž je nutné si další úložiště v cloudu přikoupit.

Pronesla jsem obavu, že když budu mít data někde v mracích, mohl by se k nim leckdo dostat. Přelaskavým tónem mi poradil, abych nedávala hesla dětem. Ujistila jsem ho, že děti jsem ani tak nemyslela, jako spíš cizí lidi.

Takže jsem z poradenského krámu vypadla jak cukrář. Ale dostala jsem úžasnou umělohmotnou vizitku s ujištěním, že až budu potřebovat montáž, poradenství je k tomu zdarma. No, upřímně řečeno, to, že bych demontovala iPad a pak se šla poradit, opravdu nehrozí. Takže si raději vymažu fotky a na cloud se vykašlu. Navíc mi dneska nebylo úplně nejlíp na duši a tenhle styl „vlídného“ poradenství bylo to jediný, co mi chybělo ke štěstí.

P.S. Přece jen mi to nedá, zítra se tam zastavím a poradím tomu mladému poradci, aby si připsal na výlohu vedle iPhone a iPad poradenství ještě iFashion a iStyling konzultace.

Reklamy

1 komentář: „Mám ráda chytré metrosexuály, ale…

  1. Pingback: Mám ráda chytré metrosexuály, ale… | RSS ze světa

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s