Bez peněz do hospody nelez

Konečně vývar a jeho placky

Konečně vývar a jeho placky

Máte rádi jídlo?  Říkáte si, otevřít si takovou malou kavárničku, pár stolků, nic velkýho, to by byla paráda. Jestli sníte o tom, jak prodávat alespoň domácí knedlíky, předpokládám, že jste vyrazili v sobotu na foodstartup konferenci Startit. Pořádal ji Chefstarter. Můj velmi oblíbený inkubátor. (Pozor nejedná se o zařízení v porodnici, ale o program či prostor pro pomoc v rozjezdu podnikání – já jen, že se mě někdo nedávno vytřeštěně ptal, co má porodnice společného s byznysem).

Food konference byla narvaná, bylo tam skvělý jídlo, dobrá nálada, příjemný lidi, žádný mobilní aplikace. Workshop o financích Marcela Vargaeštoka byl špica. Mám ráda lidi, kteří mluví prakticky a konkrétně – čili žádný horký vzduch neboli blabla. Marcel mluvil konkrétně o gastronomii, jaké jsou marže, kolik vás bude ve skutečnosti stát zařízení a kolik, když si dojedete pro zásoby do Makra vlastním autem (rozhodně to není jen projetý benzin), a že host určitě neodejde z hospody proto, že nemáte v nabídce 16 džusů, naopak, odejdete vy, neb se z toho zblázníte. Zaběhla jsem taky na workshop Elišky Vyhnánkové o Facebooku. Na mém FB profilu je zcela zřejmé, že je třeba se pořád učit. Občas sdílím sama sobě nebo třeba jeden příspěvek třikrát, ale snaha tu je. U Elišky jsem se dozvěděla, že FB příspěvky mají být mimo jiné zákulisní a proto je dobré si přečíst knížku Ukaž co umíš z nakladatelství Melvil, kde vůbec stojí za přečtení víc knížek.

Večer pak proběhl Den D s prezentacemi šesti začínajících byznysů (více a podrobněji na FB profilu Báry Rektorové) před porotou. Prezentovali Miša Burger – má moje sympatie, protože nechce mít svůj burgrovej stánek v nákupním centru, Konečně vývar  – ty mě teda dostali už indickou polévkou s červenou čočkou a chilli, Suchá hruška – tam jsem byla z prezentace trochu jelen a pořád jsem nechápala, co to je. Ale když přiznal i Tomáš Čupr, že taky moc neví, uklidnila jsem se. Pralinkárna a Eliška Němcová byla hit. Jednak nám do poroty přinesla moc dobrý pralinky (zatím dodává do Chocoffee v Praze), a za druhé její energie je obdivuhodná. Pak tam bylo Refoodo – online tržiště s domácím jídlem – jestli jsem to dobře pochopila, ty měli  zase moc dobrý domácí buchty. No a nakonec výroba chlebíčků Hungry z Plzně. Tam mě upoutala zejména objednávka na tisíc chlebíčků na tento týden. Klobouk dolů! (bohužel chlebíčky pro porotu zapomněla slečna v Plzni :(.

Celkově vypečená sobota a tady je hitparáda nejlepších špeků z prezentací:

„Dokončuju vysokou ekonomickou, vyrábím pralinky, rozvážím pralinky, peču svatební cukroví, peču vánoční cukroví, jo a taky pořádám kurzy výroby pralinek. A kdy spíte? No já nevím, moc ne, no trochu jo.“

„Momentálně řešíme s právníkama, jak to nařízení obejít“

„Náš vývar je vlastně porno pro kulinářského lenocha.“

„Kolik potřebujete peněz? „My se nebojíme žádný částky.“

Reklamy

3 komentáře: „Bez peněz do hospody nelez

  1. Pingback: Bez peněz do hospody nelez | RSS ze světa

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s