Na Art Prague jsou taky zákazníci nebo ne?

obrázek 1 (16)Byla jsem se podívat na Art Prague v Kafkově domě. No Kafkově domě, jak se to vezme. Kafka tam nikdy nebydlel, ale to je fuk, o to tady neběží. Zpět k Art Prague. Mám ráda umění, nejsem znalec, ale řídím se citem a buď se mi to líbí, nebo ne. Když si koupím obraz (obrázek), který se mi hodně líbí, jsem schopná všeho nechat a jít se na něj prostě podívat, několikrát za večer (přes den jsem bohužel v práci).

Na Art Prague mě zaujalo několik věcí. Bylo tam pár obrazů, které se mi moc líbily, krásné obrazy z perforovaného plechu paní Kučerové a přívětiví lidi z brněnské galerie PAPIER (i když teda obraz vyšité sms je trochu depresivní), sochy, obří obraz stromu, Rocken-roll nebo Dick-tátoři – části mužského těla zakončené „hlavičkami“ Stalina, Hitlera a nejsem si jistá, kdo byl ten třetí (bylo mi trapné prohlížet si ty útvary tak zblízka). Na druhou stranu bylo tam taky umění, u kterého si myslím, že si autoři dělají z lidí srandu nebo se chystají sáhnout si na život. Ježišmarjá tolik deprese a podivností.

Co mě ale zaujalo z pohledu byznysu, byl přístup jednotlivých galeristů k návštěvníkům – potenciálním kupcům, tedy zákazníkům.  V mnoha místnostech – galeriích člověku odpověděli na pozdrav a usmáli se, měli radost, že tam člověk je. V Nové galerii byla majitelka plná nadšení. Přivítala každého (ona fakt vítala), provedla nás, ukázala, zeptala se, co se nám líbí a tak. Založila si školu malování (kam prý chodí i ti, co neumí kreslit, ale chtějí si léčit duši) a úspěšně podniká a mimo to taky má galerii a baví ji to. To teda bylo na první pohled zřejmé, byla ve svém živlu.

Naprostým opakem byl pán – asi galerista, který nezdravil (šla jsem to zkusit ještě jednou cestou z horních pater), respektive neodpovídal na pozdrav – zdravím kamkoli vejdu jako první. Nohy měl na stole a psal si něco na notebooku. Nejdřív jsem si myslela, že jsem mu třeba nesympatická – může být, nebo nemá rád ženy – může být, nebo nemá rád ženy v pokročilém věku, nebo má rád jenom blondýny. OK, beru. Ale pak tam přišli dva mladí muži, jeden starší pán a tmavovlasá mladá slečna. Všichni slušně pozdravili. NIC, NOHY NA STOLE.  Rozdíl mezi Novou galerií, kde se mi chtělo zůstat a Galerií Navrátil byl prostě v přístupu k zákazníkovi. Do té první vinohradské se půjdu ráda podívat, do té druhé na Karlínském náměstí se nechystám. Pohrdání zákazníkem je děsně nesympatická věc.

obrázek 2 (14)

Reklamy

1 komentář: „Na Art Prague jsou taky zákazníci nebo ne?

  1. Pingback: Na Art Prague jsou taky zákazníci nebo ne? | RSS ze světa

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s