Festival Všem ženám s Radimem Jančurou

selfie M a M Právě se vracím z Hradu (Pražského). Petra Janíčková zorganizovala Festival Všem ženám. Klobouk dolů. Cokoliv dnes zorganizovat a ještě mít plno, je počin hodný obdivu. Festival Všem ženám byl festival k MDŽ, kterého nejsem nijak velký fanda. Leccos už pamatuju, včetně předsametových oslav v soudružském duchu na pracovišti, kdy jsme jedly (ženy) chlebíčky a zapíjeli (muži) bílým Sklepmistrem nebo červeným Klášterním tajemstvím.

Dneska to bylo jinak. Měla jsem tu čest být jedním z hostů festivalu společně s Radimem Jančurou ze Student Agency. Nikdy jsem se s ním osobně nepotkala, byla jsem zvědavá. Dovolím si můj pohled na pana Jančuru.
Za slupkou pivního drsoně je člověk s humorem, laskavostí a životní moudrostí. Nicméně v pár bodech jsem se prostě musela ozvat. Například, že muži se připravují cíleně na dobu, kdy řízení světa převezmou naplno ženy. Proto prý existují sušičky, co prádlo téměř i vyžehlí, robotické vysavače a připravuje se prý i něco jako robotická žena ovládaná tabletem (mužem). Ženy se prý těší, až převezmou moc nad světem. No to uznejte, že jsem se musela ozvat! Kdyby chtěly ženy převzít moc a mít doma nekňuby, nemohl by román (?) Padesát odstínů šedi dosáhnout takového úspěchu (všichni tvrdíme, že jsme to nečetli, ale někdo si ty miliony výtisků koupit musel). Ženy zřejmě chtějí chlapy, kteří občas prásknou do stolu (některé vyžadují i drsnější varianty) a není s nima nuda.

Nicméně, moc mě pobavil výrok pana Jančury na jiné téma a sice, jak se pozná dobrý manažer a vůbec jak řídit lidi. Na to pan Jančura pravil, že člověk má vědět, co umí a na co stačí a uzavřel to větou „Neserte se do toho, co neumíte.“ Potlesk.

Moc pěkně mluvili o leadershipu taky Jan Bubeník a étericky krásná Monika Horníková z GlaxoSmithKline. Teď už je mi jasná ta éteričnost – Monika se závodně věnovala klasickému tanci. Jan Bubeník prozradil, že je „dvoumetrový, stokilový (to snad ne) feminista“, nicméně byl inspirativní a radil: „Holky nebojte se občas pochválit samy sebe a říct si o lepší místo, plat nebo tak.“ Je fakt, že málokdo umí číst myšlenky a tak nemusí poznat, že bychom si občas troufly i na něco víc.

A tak když za mnou přišel redaktor Frekvence 1, Michal Souček se žádostí o rozhovor, šla jsem do toho. Za normálních okolností bych se překvapeně ptala „Kdo? Já?! Ale proč si netroufnout?

Petro, díky za pozvání, bylo to zajímavé, příjemné a inspirativní!

Reklamy

1 komentář: „Festival Všem ženám s Radimem Jančurou

  1. Pingback: Festival Všem ženám s Radimem Jančurou | RSS ze světa

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s