V pět ráno z Ostravy, klobouk dolů

obrázek (14) Minulý týden jsem byla v porotě JA Czech & MetLife Innovation Camp. V Národní technické knihovně. Je krásná.  Už jsem tam byla, ale pokaždý si znovu říkám, jak je krásná, přestože je z betonu. Innovation Camp byla soutěž 15 týmů středoškoláků. Prezentovali nápady. To, že prezentovali je věc jedna. Ale to, že někdo na střední škole vstane v pět ráno, jde na vlak v Ostravě, jede do Prahy, tam v týmu s jinými středoškoláky (které jaktěživ neviděl) vymýšlí marketingový nápady a pak zase v sedm večer odjede vlakem do Ostravy (a dalších českých destinací), to teda smekám. To je pro mě zásadní vykročení z komfort zóny.

Jinak ostatní porotci byli fajn, asi nejaktivnější porotce byl Jozef Vodička z firmy TrashOut, kterého už jsem jednou potkala ve Wayře. My ostatní porotci jsme tak aktivní nebyli a snažili jsme se zjistit, jestli třeba Jozef nepoužívá nějaké podpůrné prostředky, jako třeba vitamin C, nebo tak. Jozef neustále energicky mluvil, pobízel všechny a motivoval (týmy i porotce) k lepším výkonům a vůbec z něj čišela energie.

Bylo to zábavné, inspirativní odpoledne a podvečer. Dozvěděla jsem se, co je to YOLO. „You only live once“ nebo-li žijete jenom jednou. Tím se prý teď řídí mladí. To jsem netušila Kolikrát si člověk říká, až… budu mít víc peněz, až budu mít čas, až ….. Tak teď už budu vědět, že YOLO.

Od Jozefa jsem se taky dozvěděla, že v Národní technické knihovně může člověk za 100 Kč ročně chodit do knihovny, používat internet, pracovat mezi knížkama a studentama, prostě mít místo, kde můžete hlavu i s notebookem složit. Zkoumala jsem to na webu knihovny a zdá se, že to tak fakt je. I když nejste student.

Reklamy

1 komentář: „V pět ráno z Ostravy, klobouk dolů

  1. Pingback: V pět ráno z Ostravy, klobouk dolů | RSS ze světa

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s