Věštecká poradna Křížová

Příloha Podnikání, Hospodářských novin, 8.12.2014
V jakém oboru se podle Vás v příštím roce vyplatí podnikat?

HN Podnikání trendy na 2015 Víte, nechci předstírat, že mám doma věšteckou kouli. Myslím, že takzvaná díra na trhu se dá odhalit v řadě oborů, o kterých nemám tušení. Každý máme rozdílné znalosti a zkušenosti a podle toho rozpoznáme příležitost. Někde jste, něco děláte, vidíte, slyšíte a najednou si říkáte, “tohle by mohl být dobrý business.“ Nicméně domnívám se, že obory, ve kterých by stálo za to rozjet business, mohou být například:

Ochrana soukromí – rozsah špiclování, stahování dat – nebezpečí nabourání do našeho života je děsivý. Nemluvím teď jen o firemních datech, ale našich soukromých datech. Na jedné straně s nadšením sdílíme své životy ve virtuálním prostoru a na druhou stranu tak vlastně dáváme různých špiclům své já na stříbrném tácu. Za možnost účinné ochrany budou lidi ochotni platit.

Dalším oborem je učení se, vzdělávání, ať už pro profesní nebo pro své osobní účely. Myslím, že jedna z nejlepších cest, jak trávit volný čas je učit se něco nového, zajímavého, co člověku otevře nové obzory. Vytváříte si tak svůj vlastní vnitřní svět. A za to určitý typ zákazníků bude ochoten platit. Není nutné se školit pouze v oboru prodejních dovedností nebo asertivity. Může to být vzdělávání v umění, literatuře, různých kulturách, divadle atd. S tím samozřejmě souvisí i další zajímavý obor – cestování. Stále více lidí chce cestovat zajímavě. Ne projet města autobusem nebo v úprku, v zástupu turistů za průvodcem. To platí pro návštěvníky Čech ze zahraničí i cesty Čechů do zahraničí.

Reklamy

1 komentář: „Věštecká poradna Křížová

  1. Pingback: Věštecká poradna Křížová | RSS ze světa

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s