Inovační koktejl v Českých Budějovicích

cmbinfo.com

cmbinfo.com

Celý týden se chystám napsat o pondělním českobudějovickém Inovačním koktejlu. Bylo to inspirativní a příjemné odpoledne v coworkingovém centru. Sedm projektů, sedm prezentací. Zopakuju, že obdivuju každého, kdo vstane z gauče a něco dělá, ať je to čtyřkvadrantní frekvenční měřič pro vodní elektrárny, software pro affiliate marketing nebo tekutý karamel.

Prezentace pro investory nebo-li elevator pitch není nic příjemného. Člověk má trému, chce říct úplně všechno, špatně se mu dýchá, na polovinu věcí zapomene a investoři mají rýpavé dotazy (například, za kolik byste mi prodal(a) 1% své firmy? Což znamená, že je dobré vědět před prezentací na kolik si cením 100%). Pokud jste trémisti, běžte například na workshop Lukáše Hrdličky, který dal v Budějovicích k lepšímu tipy, jak prezentovat.

I když jsem netechnický člověk, i já bych měla z krátké prezentace pochopit, CO je produkt nebo služba, KOMU se bude prodávat, PROČ si to někdo koupí, ZA KOLIK budu prodávat a JAK na tom vydělám. Někdy prezentující zapomíná, že zdaleka ne všichni vystudovali kybernetiku nebo kvantovou fyziku a najdou se dokonce lidi, kteří vůbec netuší, která bije (například já). Pro tyto osoby rozumu mdlého je třeba, aby hned na začátku zaznělo, oč se jedná. 

Například:

  • Díky našemu produktu, snížíte provozní náklady vaší vodní elektrárny a vyděláte víc peněz.
  • Českokrumlovský tekutý karamel  máte kdykoliv po ruce, už nikdy si nepřipálíte prsty a nezničíte hrnec. V kuchyni budete hvězda. karamel 2
  • Naučíme vaši firmu, vaše děti, ženu i tchýni jak ve zdraví a s humorem přežít první pomoc. Zážitkové kurzy první pomoci. Jako bonus vám vyměníme blblou autolékárničku za chytrou. Chytra_autolekarnicka_promo50-211x300 (1)

Ještě drobnost, než jdete prezentovat svůj projekt nebo firmu, ujistěte se, že máte zaregistrovanou doménu. Je to jedna z věcí, na kterou se může investor zeptat. Pokud odpovíte, že doménu nevlastníte, je pravděpodobné, že si „vaší“ doménu během prezentace zaregistruje nějaký chytrák (je to otázka minut) a pak vám ji bude chtít prodat.

Ještě jedna drobnost, je velkou výhodou, pokud prezentujete s nadšením a zapálením pro svůj nápad nebo byznys. Prezentace ve stylu uspavače hadů je pro posluchače ubíjející a pro prezentujícího likvidační.  sleeping audience

P.S. Coworkingové centrum v Budějovicích je bezva. 3 mladý lidi si prostě pronajali prostory, šli do toho a věří, že to bude šlapat. Přeju ať se daří!

Reklamy

2 komentáře: „Inovační koktejl v Českých Budějovicích

  1. Pingback: Inovační koktejl v Českých Budějovicích | RSS ze světa

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s