4 x o strachu

scared-woman

Brzdy v naší hlavě a hovory o neúspěchu byl příjemný podvečer (který se protáhl na večer) s psychologem Daliborem Špokem.

Ten, kdo přišel a očekával čistě podnikatelský hovor, musel mírně přehodit výhybku. Brzdy v hlavě nás totiž brzdí nejen v podnikání, ale ve všem co v životě děláme (alespoň mě ano). Jak už jsem zmiňovala ve videu, workshopy budou na různá témata, máte-li nápady, pošlete, budu ráda.

Dozvěděli jsme se dost zajímavých věcí. Tak například:

  1. Je třeba přijmout své strachy (říká se tomu akceptace). Takže si klidně říkejte: Přijímám, že mám strach ze zubaře, z jednání s arogantním šéfem, strach z toho, že mě děti dají do domova důchodců, že přijdu o práci, že mi zákazníka vyfoukne konkurence, atd.
  2. Kromě strachů můžeme přijmout i další nepříjemné věci:
    že se mi dneska nedaří a mám den BLBEC, že jsem naštvaná, chytla mě lenora a příšerně mě vytočil kolega, to všechno přijímám.

Nevěděla jsem, že tím, že člověk strach přijme a přizná si, že strach existuje a je tady, výrazně se mu uleví, strach sice nikam nezmizí, ale je to venku.

  1. Další zajímavý poznatek je, že ten, komu vždycky všechno šlo, byl mazánek a jedničkář, bude mít problém, až v životě narazí. Což je nevyhnutelné, protože, jak je známo „Žádný strom neroste do nebe.“ Šprti se děsí chyb a neúspěchu, my ostatní bereme chyby jako šanci ke změně. No, chce to asi trochu trénink, ale budu se příště snažit si to tak vyložit.
  2. A za čtvrté, člověk se má naučit být sám se sebou, na což se prý zapomíná. Není to jednoduché, někdo kvůli tomu jezdí do Tibetu, ale je docela možné odjet na chatu za Prahou. Tam si vzít čistý papír a tužku a psát a malovat, co člověka napadne. Co chce, co nechce, na co se těší, co ho štve a jaké má sny. O víkendu to zkusím, za Prahou.

Reklamy

4 komentáře: „4 x o strachu

  1. Pingback: 4 x o strachu | RSS ze světa

  2. Pingback: Byznysklub v Era Světě 4. února | Margareta Křížová

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s