Komornický byznys, Ahold po česku a ať žije Prague Pride

doing nothing První den po dovolené. Přiznám se, letos jsem zvolila dovolenou typu „vše vypouštím“. Nedívala jsem se na televizi, nečetla noviny a klidně jsem se válela a četla brak, bez výčitek.  Ale dneska ráno už jsem zase zkoukla (skoro) všechny noviny. Spousta zajímavostí.

Tak například podle HN existuje nová díra na trhu – komorníci manažerů. Nic nového pod sluncem, říká se tomu concierge. V mnoha zemích na západ od nás to frčí již delší dobu. Chystáte-li se rozjet komornický byznys, jděte do toho, ale pozor, je to jeden z nejnáročnějších oborů ve službách. Jste prostě Alfred, ať chcete nebo ne, se vší vážností. Napadají mě manažeři, kterým bych Alfreda dělat nechtěla, děsná představa. Na druhou stranu nepotřebujete žádné složité technologie, pokud nemáte stovky klientů. Jen spolehlivý telefon, mailovou adresu a schopnost dělat nemožné ihned a zázraky na počkání. U tohoto byznysu je víc než jinde důležité ocenit váš čas, protože to je to hlavní, co prodáváte. Pár tipů jak rozjet concierge byznys najdete tady a tady.

V Berlíně a Hamburgu zakázali taxislužbu Uber. Kvůli bezpečnosti pasažérů. A pražský magistrát už se prý na Uber taky chystá. Tak určitě! Bezpečnost Pražanů je to hlavní. Bylo by zajímavé sledovat, kolik radních je ať už v Berlíně, Hamburku nebo Praze tichým společníkem některé z „tradičně bezpečných“ taxislužeb.

Další zpráva mě rozrušila. Probíhá vědecký výzkum toho, zda datla (opravdu se jedná o toho ptáka) bolí hlava. Upřímně řečeno, zas tak moc mě to netrápí. Ale moc by mě zajímalo, zda datel vyplňuje dotazník (nabízí se možnost využít morseovku) nebo se s migrénou svěřuje svému lesnímu kouči.

HN, strana 17, veškerý humor stranou. Spar vyklízí český trh, namísto něj bude kralovat Ahold neboli Albert.  Albert je mě osobně nesympatický. Jsem dost cimprlich na pořádek a mám ráda hezké a čisté obchody.  Jak by řekla moje babička – gemütlich a appetitlich. Pokud si pozorně přečtete článek v dnešních HN, postřehnete dvě důležitá sdělení a totiž, že cílem Aholdu je: „nabídnout zboží za nejefektivnější ceny“ a při jednání s dodavateli „těžit ze své velikosti“. Chápu to tak, že ceny se stlačí ještě níž, než je to vůbec možné a výsledkem jsou cenově efektivní  „mňamky“ v nákladově efektivních prodejnách.  Holt pro Čechy to takhle stačí…

A závěrem jedna radostná, Prahou prošel pochod Prague Pride. Jsem moc ráda, že je to v Praze možné.  Jsem moc ráda, že nepatříme k podivným zemím, kde je duhový pochod zakázaný. Odpůrci Prague Pride a obhájci rodinných hodnot mají právo protestovat, ale ruku na srdce, někdy je to v těch tradičních rodinách Sodoma Gomora.

Reklamy

5 komentářů: „Komornický byznys, Ahold po česku a ať žije Prague Pride

  1. Alberta také nemusím, ten už má dobrý jen časopis vedený Ditou Pecháčkovou. Z toho vychází, že z normálních obchodů z větším sortimentem už nezbývá skoro žádný.

    • No právě, mám hrůzu, že tady zůstaneme s Aholdem a Tescem, všichni ostatní vyklidí pole, což je děsná představa. Například Albert na Karlově náměstí je fakt smutný příběh. Časopis neznám, ale Dita Pecháčková vydala moc hezkou kuchařku, tak co dělá v Albertu?

  2. Pingback: Komornický byznys, Ahold po česku a ať žije Prague Pride | RSS ze světa

  3. Aber Scheisse. Přeju si nepatřit do uzlíku imbecilních zemí, kde můžou úchylové veřejně pezentovat svoji úchylku jako něco hodného respektu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s