Myšlenkové mapy, bomba!

daniel mapa Konečně se dostávám k tomu popsat úterní workshop myšlenkových map s Danielem Gamrotem. Bavilo mě to. Jsem vizuální člověk, maluju si a píšu. Mám spoustu zápisníků a notesů. Mám papír a tužku u postele, v koupelně, v kanceláři, v kapsách, kabelkách, v autě. Všude poznámky, nápady a „to do listy neboli úkolovníky.“ Od středy ráno tam jsou myšlenkové mapy.

Na začátku workshopu mi připadal svazující a limitující fakt, že neumím kreslit. Vůbec. Daniel mi vysvětlil, že to je jedno. Nemaluju na výstavu do Mánesa, ale pro sebe.

Dostali jsme barevné fixy fixy naposledy jsem je kupovala dětem do školy. Dostali jsme čisté bílé papíry.

Jedeme dokola, představování, máme každého nakreslit, kdo to je, co dělá, jak se jmenuje. Je to fičák. Zvládám souseda Nikolu. Chová mravence, vypěstoval mravenčí královnu a mravenčí dělnice. Ale jak to mám zakreslit do větví a navíc barevně? K větvím se má napsat vždycky jen jedno slovo. Já tam mám souvětí.  moje mm

Myšlenkové mapy jsem pochopila jako nástroj pro srovnání myšlenek. Pro mě ideální. Taky pro někoho, kdo vymýšlí byznys, potřebuje si srovnat myšlenky, vymyslet, co všechno je třeba udělat.

CO JE PRODUKT

KDO SI HO BUDE KUPOVAT, KDO JE ZÁKAZNÍK, KAM CHODÍ, KDO A CO HO OVLIVŇUJE, JAK SE ROZHODUJE, KOLIK MÁ PENĚZ, KDE ŽIJE, KOLIK MU NEBO JÍ JE LET

PROČ SI MŮJ PRODUKT KOUPÍ

JAK STANOVÍM CENU

JAK O SOBĚ DÁM VĚDĚT

CO KONKRÉTNĚ JE POTŘEBA UDĚLAT PRO REÁLNÝ ROZJEZD PODNIKÁNÍ …..VĚTVÍ NEPOČÍTANĚ

Tohle všechno se dá pomocí myšlenkových map a větví nakreslit a hlavně vymyslet. Klíčová slova, hlavní myšlenky, výstižně, užitečně, stručně. O myšlenkových mapách píše hlavně Tony Buzan, ale knížka Horsta Mullera prý stojí taky za přečtení.  kniha

Vrcholným číslem workshopu byla týmová práce – plán na oslavu 20ti let fiktivní firmy. Nejdřív na papíře, pak dokonce v programu xMind. Nikdy bych nevěřila, že JÁ vytvořím myšlenkovou mapu na počítači!!! Trochu jsme diskutovali, například oslava v letadle byla zamítnutá pro příliš vysoké náklady, já jsem naopak zamítla hostesky v plavkách. Ale diskuse v týmu mi nevadí. Jsou prý firmy, kde pracují v rámci myšlenkových map i stočlenné týmy. To by mě zabilo.

Musím říct, že mě to posunulo někam jinam, nové myšlení, víc kreativity, zábava.

Mimochodem Node 5 (kde workshop probíhal) prošel faceliftem, už žádný ošuntělý červený kanape. Bar sice zavíral už v 6 a barman se chvíli tvářil smutně. Ale když jsem se ho ptala, jestli je smutný nebo naštvaný, říkal, že ani jedno, ale má toho od rána dost. To se dá pochopit. Ale udělal dobrý latté.

P.S. Jediný smutný bod toho večera byla naprosto narvaná tramvaj č.16 na Andělu. Na stanici miliarda lidí a přijel jen jeden vagon. V létě, ve 21.30! Proč?!

 

 

 

 

 

 

Reklamy

2 komentáře: „Myšlenkové mapy, bomba!

  1. Pingback: Myšlenkové mapy, bomba! | RSS ze světa

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s