Hračky v ČR, nabušený Arnold a metrosexuál Ken

cinska hračka

Po dlouhé době jsem byla v hračkářství. Potřebovala jsem dárek pro tříletého kluka. Nerada kupuju dárky, jen tak, aby se neřeklo. Hledala jsem něco tvořivého, nikoliv plastového. Něco s nápadem. Na nákup dárku jsem počítala tak max půlhodiny svého volného víkendu (kterého si cením nad zlato). S rezervou. Nesnáším nákupní centra, ale hračkářství snad ani nikde jinde nejsou. Po dvaceti minutách zoufalého pobíhání, střídavě ve Sparkys a Pompo (přední prodejci hraček v ČR!!!) mezi regály s kulomety, otřesnými růžovými oblečky, kostýmy Spidermana, čelenkami s umělohmotnými drahokamy, zmítajícími se a štěkajícími pudly na baterky, nabušeným Arnoldem, anorektickými Barbínami a podivně metrosexuálním Kenem jsem zpanikařila. Metráky umělohmotného děsu.   Taky tam bylo Lego, ach jo, trochu nuda, ne?

Lidi se často ptají, v čem podnikat. HRAČKY!
Vymyslete někdo hezký a chytrý hračky. Nejen pro miminka. I pro ty větší. Nechce se mi věřit, že všichni rodiče jsou smíření s Arnoldem a kulometem, nemluvě o růžovém  zvěrstvu pro holky.

Jasná díra na trhu.

 

 

Reklamy

14 komentářů: „Hračky v ČR, nabušený Arnold a metrosexuál Ken

  1. Ano, je to tak. Lidé (rodiče) to tak chtějí. Rychlá a snadná řešení. Prvoplánovost. Moc nepřemýšlet, kopírovat. V roli rodičů i v jiných rolích.Systém takové chování oceňuje.
    Těch, co se vzepřou a jsou jiní (pro mě „normální“) je málo, ale jsou. Jsou často úspěšní, ale ne vždy a pořád. Mají proti sobě systém.
    D

    • Já myslím, že lidi, kteří chtějí něco jiného tady jsou, není jich většina, ale jsou. A příležitosti jsou podle mě právě v těch malých „dírách“ na trhu. Co Vy, bral byste Arnolda nebo byste přece jen hledal něco chytřejšího?

  2. Už samotná hračkářství jsou ovlivněna násilným reklamním tahem velkých výrobců hraček a není divu, že po nich musí sáhnout. Sami děti po hračkách z reklamy touží. Když děti náhodou vezmu do hračkářství jsou nadšené právě nejvíce z postaviček, které znají z TV. Naštěstí o koupi rozhodují rodiče, a když jsme dlouho rozmýšleli nad nějakou kreativní hračkou, tak jsme našli loutky. http://eshop.umeleckavyroba.cz/cs/73-loutky-drevene-bez-niti-20-cm
    Přírodní materiál – dřevo, česká výroba a rozvíjí schopnosti dětí. Jen škoda, že o takových výrobcích není moc slyšet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s