Zásnuby pro romantiky? Ano!

klečící žena

Příloha Podnikání HN, 11.11.2013

Jako romanticky založený herec jsem byl vždy udiven, když mi mí méně kreativní přátelé sdělovali, jak obdarovávají své přítelkyně či při jakých příležitostech je žádají o ruku. Domnívám se, že si ženy zaslouží citlivější přístup. Nedbale zabalené dárky a žádosti o ruku u večeře sice mohou působit roztomile, ale tím to končí. Chtěl bych proto založit eventovou agenturu, jež by vymýšlela a zajišťovala originální žádosti o ruku, oslavy narozenin či Valentýna. Přičemž cílem by bylo přistupovat ke každému z klientů individuálně, aby byla zaručena maximální spokojenost jejich partnerek. Vzhledem ke své profesi bych mohl ke spolupráci využít i kolegy divadelníky. Myslíte, že by byl můj nápad realizovatelný v českém prostředí? Případně můžete mi poradit, čemu bych se měl při podnikání v tomto specifickém oboru vyvarovat?

Ač se jedná o netradiční business nápad, oceňuji na tom právě originalitu. Je to vlastně odnož zážitkové agentury specializovaná čistě na romantiku. Myslím, že je možné takový business rozjet. Jsem sice trochu skeptická k ochotě českých mužů investovat do takových akcí, ale určitě se takoví najdou. Otázkou je, zda budete mít předem dané scénáře nebo budete ochoten vyjít maximálně vstříc přáním zákazníků. Byla bych mírně opatrná, protože vaši službu budou spíše používat muži originální, nekonvenční a nároční. S jejich originální povahou budou asi spojeny i originální nápady, které mohou hraničit s nebezpečností – romantika ve vzduchu, pod vodou, na skalních stěnách a podobně. Od toho se odvíjí i méně romantická věc a to je pojištění a písemný souhlas klienta se scénářem akce. Pokud žena, kterou budou žádat o ruku náhodou nesdílí stejnou vášeň, může to dopadnout i rozchodem a za to jistě nechcete nést odpovědnost.

Co se týká nákladů, udělejte si opravdu dobrou kalkulaci. Když už do toho půjdete, musí to být perfektní. Včetně kostýmů, rekvizit, herců, květin, pronájmu prostor atd. Budete asi také potřebovat vysílačky pro svůj tým, protože náročnější scénáře vyžadují perfektní organizaci a moment překvapení musí být dokonale načasován. Jinak to bude působit lacině. Chcete spustit službu pro náročnou klientelu. Když už romantika ve velkém stylu, tak se vší parádou. Dovedu si představit žádosti o ruku ve stylu Holywoodských filmů, adrenalinových zážitků i v exotických destinacích. Rozhodně bych přidala službu fotografa a kameramana a možnost natočit celou akci. Pustit si po třiceti letech video se žádostí o ruku na střeše Empire State Building může být hitem rodinných oslav.

K rozjezdu takového businessu zřejmě stačí web, kolegy herce už máte a originální nápady. Nejlepší reklama bude doporučení spokojených zákazníků, nicméně média zaměřená na muže byste měl zvážit, až to váš rozpočet dovolí.

Zpočátku bych spustila pár základních balíčků s pevnou cenou. Budete si tak moci dopředu zajistit dostupnost všeho potřebného – prostor, rekvizit a vše si vyzkoušet. Varianta, že něco během žádosti o ruku či romantické oslavy selže, je šílená. Máte v rukou štěstí a osudy lidí a rozlícená přítelkyně a následně i žadatel o ruku mohou být pro vás nebezpečné. Byla bych i velmi opatrná s tím, jak a kdo bude v rámci scénáře mít na starost případné briliantové zásnubní prsteny. Nepozornost a ztráta takového prstenu by mohla váš business zruinovat.

Snažila jsem se najít podobnou službu na internetu, a buď jsem hledala špatně, nebo vážně nemáte konkurenci.  Nicméně v zahraničí taková služba existuje. Podívejte se pro inspiraci na www.theheartbandits.com. Zdá se mi, že šíří svých nápadů a hereckým týmem se tato americká agentura blíží nejvíce tomu, co plánujete. Další společnost www.brillianteventplanning.com je více konzervativní a žádosti o ruku poskytuje jako doplněk k plánování svateb.

Tenhle business asi nebude masovou záležitostí, ale je to dobrý nápad a může to fungovat. Držím vám palce!

Reklamy

2 komentáře: „Zásnuby pro romantiky? Ano!

  1. Mám rád tyhle neobvyklé podnikání. Přemýšlím, že bych podobné zmapoval tu v CZ/SK TOP 5 nejmíň obvyklých podnikání. Díky za článek

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s