Baby Office

baby-office-miniskolka Včera večer jsem byla na otevření BABY OFFICE, což považuju za službu, která je darem z nebes pro maminky a táty malých dětí. Můžete přijít a dát si prostě kafe, nebo si dát kafe a přečíst noviny, nebo si dát kafe, připojit se na internet a několik hodin pracovat. Vzhledem k tomu, že jsem si prošla mateřskou dovolenou, mám pro Baby Office zvláštní slabost. Mimochodem zajímalo by mě, kdo přišel na to, že mateřská rovná se dovolená. Nevím jak vy, ale já na dovolené zásadně nevstávám pětkrát za noc, abych někomu podávala teplé nápoje, a nevstávám v šest ráno jen proto, abych mohla stavět hrady z písku na liduprázdné pláži. Moje představy o dovolené jsou naprosto jiné. Baby Office je velmi příjemné coworkingové místo a navíc to může být hezký malý business.  Normální, na nic si nehraje, ale řeší potřebu lidí, kteří prostě potřebují pár hodin v týdnu pracovat a potřebují pohlídat děti.

U Baby Officu s vchodem vyzdobeným balonky mě vyzvedával řidič taxiku a prohlížel si mě ve zpětném zrcátku.
„Vy tam pracujete?“
„Kde?“
„No, v tý dětský kanceláři.“
„Ne, byla jsem na slavnostním otevření.“
„A proč tam ty matky choděj?“
„Potřebují občas klid na práci.“
„Moje snacha má taky dítě, a zvládne dítě i práci.“
„To je šikovná, ale občas člověk potřebuje vydechnout a mít klid.“
Nastalo ticho, ale bylo mi jasné, že jsem zařazena do kategorie  „No jó, zas jedna, co si to neumí zorganizovat a pak si stěžuje.“
Velmi podobné názory zazněly ve Dni D od jednoho z investorů na projekt Trdlohrátky. Kdo to nezažil, je přesvědčen, že mateřská rovná se pobyt v Karibiku….

Reklamy

10 komentářů: „Baby Office

 1. Kéž by bylo více takových center. Já jsem to musela řešit paní na hlídání, a to jsem tady v moravskoslezském kraji teprve za exotku. Jesle samozřejmě jen jedny, a obsazené, nehledě na to, že mají přednost starší děti než můj syn. Pracuji bez přerušení, paní na hlídání máme od 15 měsíců a bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí co jsem udělala pro nás oba, tedy i pro celou rodinu.

  • Terezo pokuď jste z Ostravy a máte blízko do hrabůvky, tak využijte vwww.vivaostrava.cz, fungují podobně jako baby office v praze;)

   • jsem grafik, takže nebudu tahat data a ztrácet hodinu denně dojížděním. Home office stačí a díky velké nezaměstnanosti si mohu dovolit levné hlídání kvalifikované paní, která se věnuje pouze synovi. ALe děkuji, Vivu znám.

  • myslím, že výchova je jen jedna ze složek toho, proč tomu tak je. Když byly ženy po několik století podřízenými a muži nadřízenými, tak se to jen tak lehko nebude měnit. Je to zakořeněno v lidech a společnosti. Spousta žen byla vychovávána tak či onak, ale dokázaly se vzepřít výchově i osudu.
   My jsme vlastně první generace, která chce žít jinak. Naše babičky a maminky dřely. Pracovaly, i se starali o rodinu a muže. Ony byly až na posledním místě. Samozřejmě pár vyjímek existuje.
   Nejsou podmínky na to, aby se ženy staraly pouze o rodinu, ale zároveň jsou stále náročné podmínky k tomu, aby se žena mohla ještě více realizovat.
   Někdo říká, že ženy neví co chtějí, a já si myslím, že je to snadné, chceme svobodu, ať jí můžeme předávat i dál.

   • Jaké děti vychováme, takové budou, a myslím, že to platí jak pro syny, tak pro dcery. Prostě vychovejme lidi, kteří jsou v pohodě, pak nebudou prudit, ať jsou to ženský nebo chlapi, a díky Vám oběma za komentář. Margareta

 2. Ano ano, s tou mateřskou „dovolenou“ je to naprostá pravda.
  Vyzkoušel jsem si to na vlastní kůži a musím říci, že je to docela svistot. Nějaký odpočinek v „práci“ by se mi docela už hodil.

  Obdivuji matky, které jsou na to sami a zvládnou úplně vše. Je také zajímavé, že pak mají strach z nástupu do práce, přitom musí být tak skvělé manažerky a organizátorky, aby to vše zvládli 😉

  • Máte můj obdiv, jako chlap, který uznává, že kdokoliv zůstane doma na mateřské, ať už je to žena nebo muž, je to prostě drsná služba, multitasking a pokud nezvládáte time management, jste v …… Mějte se.

   • díky ;-), ještě bych jen doplnil, že je třeba slušně ovládat praní (neprat tmavé se světlým), nákupy (jaké plínky vybrat), vaření (co mi bude rodina jíst) a v neposlední řadě manipulace s dítětem. Musím říci, že jsem velmi ocenil kurz, kde jsem se manipulaci s novorozencem naučil dopředu nanečisto.

   • No manipulaci s novorozencem jsem už zapomněla, ale prostě vím, že to byla docela fuška. Mějte se.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s