Premiér přijal ve Strakově akademii drobné podnikatele a diskutoval s nimi o podnikání

králTakto by mohly vypadat novinové titulky, kdyby se pan premiér inspiroval v Bílém domě. Prezident Obama se totiž podle zprávy v časopisu Inc. v úterý tohoto týdne setkal s podnikateli a diskutoval s nimi o změnách fiskální politiky v USA a dopadech na business.

Ovšem kdo by si myslel, že se v Rooseveltově pracovně Obama setkal s kapitány amerického průmyslu, byl by překvapen. Na schůzku prý byli pozvání podnikatelé, kteří jsou na začátku své business dráhy, získali peníze od venture kapitalistů nebo vlastní malý rodinný business, tzv. “mom-and-pop business”. Obama prý chtěl jen vědět, co si o těch všech úsporných a daňových opatřeních myslí ti, kterých se to taky týká.

Odhlédnu-li od faktu, že u nás se nikdo z vlády nebaví vůbec s nikým, natož s nějakými malými podnikateli, mohlo by to ve Strakovce vypadat nějak takto.

„Rád bych uspořádal setkání s podnikateli a pobavil se s nimi o tom, jak se jim podniká.“

„Klucí, šéf se chce potkat s nějakejma podnikatelema, co si prej jako myslej? Co třeba nějaká konferencička nebo aspoň kulatej stůl, pozveme energetiku, finančnictví, nějakej těžkej průmysl, komoru.  Podpora podnikání, jak si jich vážíme…..to zvládnem.”

„Samozřejmě pane premiére, není problém, uspořádáme to jako vždy. Přednesete pěkný projev, pozveme média, ať to hezky vypadá, že ano pane premiére?

No, možná… já jsem spíš myslel, nějaké skutečné lidi, co podnikají,  něco vymysleli, zaměstnávají další lidi, platí daně a tak?

„Jak jako nějaký lidi, vy chcete pozvat dovopravdický lidi a bavit se s nima? No nevíme, pane premiére, a na co byste se jich jako chtěl ptát?“

„No třeba, co si o tom všem myslí, jestli jim v tom podnikání neházíme klacky pod nohy, jestli stojí za to rozjíždět business.  Poslední dobou se mi zdálo, jako by nás lidi neměli rádi.“

„To se vám pane premiére opravdu jen zdálo. Zeptejte se nás, kdykoliv budete chtít. My Vám vždycky řekneme, co si lidi myslí.“

Jen pro úplnost, Obama pozval firmu, která prodává domácí pěstírny hub na bázi recyklované kávové sedliny Back to the Roots, pozval taky majitelku startupové firmy BaubleBar, vyrábějící bižuterii nebo majitele dárkového eshopu. Žádní kapitáni průmyslu, není to nějaký divný…..?

P.S. Tento článek nevyjadřuje moje sympatie ani k demokratům, ani k republikánům, neb jsou mi poměrně lhostejní, nicméně je mi sympatické, že někdo sestoupí z Olympu a dokáže si poslechnout názory jiných, ať už mu to poradil kdokoliv.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s