adVenture v Node5

Čtvrteční (22/11) adVENTURE nabídnul příjemně strávené odpoledne v Node5. Byla jsem tam poprvé. Nejdřív jsem zkoukla designovou stránku, čili pódium z palet, dvě mírně jeté pohovky, každá pro dva členy poroty, pracovní binec vedle podia, ale jinak dobrý. Prostě industriální prostor se vším, co k němu patří. Nevím, v čem je můj problém, ale do pohovky jsem opět zapadla a musela jsem vynaložit poměrně velké úsilí, kdykoliv jsem se chtěla z pohovky zvednout.

 Projekty byly skvělé, zajímavé, méně zajímavé a některé …jak to vyjádřit, přinejmenším dost zvláštní.

3LUX, reflexní trojuhelník na nepojízdná auta na silnici je bezva nápad, ale pan Čejka se brání businessu. Chce ze zisku nakoupit počítače do škol. To je fajn, ale co investor? Zapoměla jsem se zeptat, jestli nadšení pro charitu sdílí i druhý spoluvlastník.

Airnotes je na úplném začátku a zdá se, že prostě jen přemýšlí, jaký by tak mohli vymyslet business. Sociální síť, která vás popíchne, když nebudete preludovat několik hodin denně nebo vás naopak vychválí, jak pěkně válíte Bacha či Mozarta. Jen je mi trochu divné, že nikdo z týmu není muzikant. Možná děsivé vzpomínky z dětství, kdy hochy v hudebce bili smyčcem.

Celebrio, software pro babičky a dědečky, jež chtějí být in. Bezva, trochu mě zamrazilo, že produkt míří na seniory v kategorii 45+. Fakt nás vidíte jako takový starce? Já jsem si vždycky myslela, že seniorský věk začíná tak po šedesátce.  

Naprosto mě dostaly dva projekty. Spoteee – v momentě, kdy pustili video klip, běh toskánskou krajinou, po Karlově mostě, ve skalách v Adršpachu a ještě s relaxační hudbou, ocitli jste se v jiném světě. Tyhle klipy s muzikou instaluje Spoteee do fitness klubů, aby chudáci, co tam běhají na pásu nemuseli zírat do zdi. Nepatřím k návštěvníkům fitness. Je mi tak nějak divně, když vedle mě běží člověk, s kterým jsem měla dva dny před tím obchodní jednání. Ne všichni mě musí vidět zbrocenou potem, v teplákách a těsně před smrtí vyčerpáním. Ale domů bych si Spoteee ráda pořídila.

Další projekt, který mě zaujal byl Fat Cat. Neotřelý marketing, nejsem si jistá, jestli funguje, ale nápad to je. Přístroj na redukci váhy a odstraňování celulitidy (!) s názvem Tlustá kočka je prostě geniální. Už vidím titulky v Elle nebo v Harpers’s Bazaar. Po použití Tlusté kočky se proměníte v Kočičí ženu – ihned! Nepochopila jsem z prezentace, jestli se přístroj prodává a kde? Mám o tom jisté pochybnosti, ale Tlustá kočka nemá chybu.

Vždycky mě baví poslouchat lidi, kteří se o něco snaží a mají nápady. Což byl i případ adVenture. Nicméně přimlouvala bych se pro příště klidně dvě minuty přidat k prezentaci a říct o trochu víc důležitých informací.

Produkt/služba
Cílový trh a konkurence
Náklady
Výnosy
Breakeven point
Tým
Plán růstu

Většina týmů utratila prvních pár slidů zbytečně a když se konečně dostali k číslům, čas byl vyčerpán a bylo po všem. Držím všem palce a přeju hodně nápadů dotažených do úspěšného konce. Protože jak známo nápadů jsou miliony, ale těch, které se stanou skutečností není nikdy dost.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s