Start Up Yard Demo Day

Včerejší Start Up Yard Demo Day nebyl nezajímavý.
V každém případě bych všem, kdo na tyhle akce nechodí, poradila, aby tam chodit začali.
Projekty je nutné prezentovat rychle a to během 5 minut. V angličtině. Panel porotců – byznysmenů vás griluje, neboli mají dotazy na tělo a chtějí znát business model, tedy jak na tom vyděláte. Bohužel jsem seděla vzadu a přede mnou seděl dvoumetrový člověk, takže jsem na porotce neviděla. Ale potěšil mě názor (asi) maďarského porotce Imre Hilda, že „Female team members always bring another perspective.“ Je vždycky příjemné, když jsme zahrnuty mezi plnohodnotné členky týmu.  Taky heslo jednoho z prezentujících „Feel the magic!“ bylo jak z učebnice marketingových mágů.

Projekty, které se včera prezentovaly, mě sice až na jeden nezaujaly, ale to není podstatné, mohly zaujmout někoho jiného. V prezentacích bylo nutné odpovědět na základní dotazy

About – kdo jsem
Solving – co můj produkt nebo služba řeší
Money – jak na tom vydělám
Drive – co mě vedlo k tomu ten business vymyslet a rozjet

Teď k tomu businessu, který se mi moc líbí – TabFoundry. Předpokládám, že je to business, kde je inkoust na business plánu ještě mokrý, protože na webu se zatím lze jen zaregistrovat, ale můžete lajkovat na FB. Láďa Hrbáček (aspoň doufám, že to byl on) nám ukázal, jak lze vylepšit FB profil do nevídané grafické dokonalosti (dle mých měřítek) a přidat záložky, youtube videa a podobně, i když to člověk normálně neumí. Bohužel, jak jsem se dozvěděla na tyinternety od Vojty Bednáře,  „s pomocí TabFoundry si dokáže facebookovou záložku včetně mnoha funkcionalit spustit prakticky kdokoliv (tedy i já) a  hrozí, že méně zdatní jednotlivci (tedy já) zaplaví své stránky výtvory bez ladu a skladu“ (u mě naprosto reálná hrozba). Ale Vojto, dopřejte i nám naprostým neumětelům šanci vyrobit si vlastní záložku na FB, prosím! Rozhodně bych to moc ráda vyzkoušela.

Pan Hrbáček mě taky potěšil, že TabFoundry předváděl na FB profilu Koření od Antonína, kde občas nakupuji.

P.S. Jenom doufám, že příští večer bude v zimě, kdy není třeba klimatizace. Dorazila jsem domů naprosto uvařená. Jinak je smíchovská budova Křížová 4 moc pěkná.

Reklamy

2 komentáře: „Start Up Yard Demo Day

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s